top of page
  • Yazarın fotoğrafıSalvatore Institute

3 AYDA İNGİLİZCE KONUŞ! NASIL ÖĞRETİYORUZ?


İngilizce kursu

Şüphesiz ki; Salvatore Institute ve SLP sisteminin herkesin bahsettiği en büyük özelliği, İngilizce öğretme süresinin 3 aylık zaman dilimindeki kısa süresidir. Kısa periyotlu bu başarılı sistem, öğrencilerin yıllarını alan fakat yine de etkili bir şekilde İngilizce öğretemeyen okulların ve kursların sistemini gölgede bırakmıştır. SLP sisteminin aynı zamanda modern bilimsel yöntemleri, resmi okullarda eğitim sisteminde de kullanmalı mıyız yoksa sadece şu anda kullanılmakta olan eski ve etkisiz eğitim sistemine mi bağlı kalmalıyız hususunda ciddi tartışmalara neden oldu. Bu makalemizde SLP sisteminin üstünlüğü hakkında kapsamlı bilgiler vereceğiz. Bu sistem ile 10’dan fazla ülkeden binlerce öğrenciye nasıl başarılı bir şekilde İngilizce öğretebildiğimizi ve öğrencilerimizin hayal ettikleri yaşam tarzının peşinden gitmelerine nasıl yardımcı olduğumuzdan bahsedeceğiz.


SLP Sisteminin Başarısının Dayandığı Noktalar


Dünyanın en iyi İngilizce dil akademilerinden biri olan Dubai Amerikan Akademisi’nde bir lisanı öğretmeye başlamadan önce öğrencilerine öğrettikleri en önemli unsurlardan biri “OTORİTE (Domination)” kavramıdır. Bu kavram, yeni bir dili en verimli şekilde öğrenmek için ilk önce, o dilde gerçek hayatınızla ilgili olan ve geleceğinizde rol oynayan şeyler üzerinde uzmanlaşmaya başlamanın en önemli olduğunu söylüyor. Çünkü yeni bir dil öğrenmek, bir kitabı öğrenmek değildir. Felsefe alanında yaptığımız gibi kitap okuyarak bir dil öğrenmeye başlayamazsınız. Aslında öğrenme süreci, bilinçsiz aktiviteler içeren bir yoldan gerçekleşir. Ancak lisana yönelik bilinçli hareketlerimiz ve yönelimlerimiz, bu bilinçsiz sürecin süresini ve kalitesini etkilemektedir. Dolayısıyla, eylemlerimizde ve yaklaşımımızda ustalaşabilirsek işte o zaman kısa süre içerisinde bir lisana hakim olabiliriz.


Dünyadaki birçok ünlü dilbilimcinin öğrenme sürecini tanımlamak için “EDİNME (Acquisition)” terimini kullanmasının nedeni yukarıdaki paragrafta bahsettiklerimizdir. Çünkü öğrenme, bilinçsiz edinim yoluyla gerçekleşir ve edinme, yönlendirilmiş otorite çalışmasını yaptığımızda en iyi sonucu verir. Dilbilimci veya birçok lisana hakim deneyimli bir öğretmen değilseniz, bunları anlamak sizin için zor olabilir. Bunlar, öğrenmenin nörolojisi üzerine yıllarca süren bilimsel araştırmaların sonuçlarıdır. Buradaki kilit nokta, lisanın özüne yönelik yaklaşıma nasıl hakim olunacağını bilmektir.


Salvatore Institute bu süreci, her öğrenci için ihtiyaçlarına ve becerilerine göre özel bir program tasarlayarak sürdürür. SLP sisteminin başarılı olmasının en büyük nedenlerinden biri, her öğrenciye kendisi için tasarlanmış özel bir program sunulmasıdır. Böylece, öğrenmenin ilk aşamalarından itibaren yaşamlarında dili kullanmayı öğrenip ondan yararlanırlar. Çünkü kullanmadan öğrenmek verimsiz ve geçicidir.Yeni bir dil öğrenme stratejileri


Domination kavramı dışında öğrencilerin derslerde kazanacakları en önemli şey, yeni bir dil öğrenme stratejileridir. Bu stratejiler o kadar önemlidir ki; İngilizce öğrenmek için çok fazla zaman ve enerji harcamasına rağmen yine de başarısız olan veya en iyi şekilde o lisanı konuşamayan kişiler bile bu stratejiler ile sadece 2-3 ay gibi kısa bir sürede İngilizce öğrenirler. Tabii hiç İngilizce eğitimi almamış öğrencilerimiz bile 3 ay gibi kısa bir süreçte İngilizce lisanını iyi seviyede konuşup, anlayabilmektedir. Öğrencilerimiz 5-6 aylık bir dönem içerisinde İngilizce’yi kendi ana dilleri gibi yüksek düzeyde akıcı bir şekilde konuşurlar. Bu stratejileri öğrendikten sonra, öğrenciler başka bir öğrenmek isterlerse artık herhangi bir ders veya kurs almaları gerek kalmaz. Bunu kendi başlarına yapabilecek yetkinliğe ve bilince ulaşırlar.


Toplam verimli zaman kullanımı: Ölü zaman yok!


İngilizce

Yeni bir şey öğrenme sürecini olması gerekenden daha uzun kılan nedenlerin en başında, doğru kaynakları aramak için harcanan zaman miktarı gelir. Hangi kaynakların seçileceğine veya hangi sistemin izleneceğine karar verme sürecindeki kafa karışıklığı, öğrencinin çok fazla vaktini ve enerjisini almaktadır. Salvatore Institute, öğrencilerine İngilizce öğrenmenin ilk aşamalarından itibaren en iyi kaynakları sağlayarak bu gereksiz boşa harcanan zamanları ortadan kaldırır. Böylece öğrenciler, kazandıkları bu ekstra zamanı daha fazla çalışmak ve pratik yapmak için kullanabilmektedir. Öğrencimizin zamanı bizim için çok değerlidir. SLP’de her saniye, yeni bir şey öğrenmek ve yeni bir beceri kazanmak içindir.


SLP sisteminin temel kitabı olan “İngilizce Öğrenen Kitapçığı”, binlerce öğrencinin İngilizce öğrenmesini sağlamış ve bilimsel olarak onaylanmıştır. Kitap ile birlikte eğitim seti içerisindeki listening (podcast’ler ve videolar) ve reading için girdi (input) kaynakları, farklı seviyelerdeki öğrenciler için ayrı ayrı kategorize edilmiş ve seviyelerine göre ders süresince onlara verilmektedir.


“Check On” Sistemi

İngilizce, ingilizce kursu, michale jordan

Michael Jordan şöyle diyor: “Günde 8 saat atış pratiği yapabilirsiniz, ancak tekniğiniz yanlışsa o zaman tek kazandığınız şey yanlış atış yapmakta iyi olmaktır.”


Öğrenciler sınıfta geçirdikleri her saat için sınıf dışında onlarca saat geçirirler. Bu nedenle bu zamanı bu zamanı nasıl geçireceğinizi, nasıl çalışacağınızı ve kişisel alıştırmalarınızı nasıl yapacağınızı bilmek gerçekten hayati önem taşır. Bir öğrenci nasıl çalışacağını ve pratik yapacağını öğrenirse, en iyi sonuçları elde eder ve istediği dili öğrenebilir. İşte SLP sistemindeki “Check On”, her şeyin yolunda gittiğinden ve doğru ilerlediğinden emin olmak için öğrencilere verdiğimiz en büyük hediyedir. Ders saatleri dışında verdiğimiz “Check On” desteği sayesinde öğrencilerimiz eğitmenlerimizden doğru yönlendirmeler alır, seviyeleri düzenli bir şekilde takip edilir ve ayrıca eğitmenlere sorularını sorup sorunlarını çözerler.


Motivasyon ve disiplin


Motivasyon ve disiplin, bir kişinin yeni bir dili öğrenip öğrenemeyeceğini belirlemede en önemli faktörler arasında yer alır. Salvatore Institute öğrencilerinin bu kadar kısa sürede İngilizce öğrenebilmelerinin en dikkat çekici faktörü, kısa sürede büyük değişiklikler yapabilecek kadar motive olmalarıdır. Öğrencilerimizin motivasyonu yüksektir; çünkü dil okulumuzda öğretilen her şeyi, gelecekte gerçekten kullanacakları şeyler olduğunu ve gereksiz şeyler öğrenmediklerini biliyorlar. Böylece normalde yaptıklarından daha fazla çaba gösterirler. Salvatore Institute tarafından aşılanan disiplin sayesinde çabalarının boşa gitmeyeceğinden ve iyi sonuç alacaklarından daha eğitimin ilk haftasından itibaren emin oluyorlar.Sonuç


Doğru sistemi kullandığınızdan emin olmak için sistemin gerçekliği konusunda yeterince bilimsel araştırma yapıldığından emin olmalısınız. Başarı bir tesadüf değildir, başarılı sistemler yıllarca süren çalışmaların, deneme yanılma ve bilimsel araştırmaların sonucudur. Maalesef günümüzde okullar ve enstitüler tarafından kullanılan pek çok sistem herhangi bir bilimsel temele sahip değildir ve onaylanmamıştır. Bu, öğrencilerin zaman, para ve enerji kaybetmesiyle birlikte dili öğrenemeyeceği konusunda yanlış zihniyete kapılmalarına neden olur. Bu nedenle, zaman ve enerji kaybetmemek için en başından itibaren gerçekten başarılı sonuçlar veren bir sistem seçmek daha iyi ve kazançlıdır.


3 ayda İngilizce öğreten sistem SLP ile hem zamandan hem paradan kazanç sağlayın. İngilizce kurslarımız hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

147 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page